Przejrzysta, kryształowo czysta woda, soczysto zielona barwa roślin, pościg Twojego wzroku za chowającą się między kamieniami a korzeniem tropikalną rybą. Już sam ten opis sprawia, że chcesz zaczerpnąć głębszy oddech i zapaść się w wygodny fotel, a co dopiero gdybyś miał ten widok przed oczami?

Akwarium Naturalne wywodzi się z chęci odtworzenia zaczerpniętych z natury krajobrazów w codziennym otoczeniu człowieka. Można to osiągnąć za pomocą naturalnych materiałów, takich jak kamienie i korzenie, które w połączeniu z roślinami oraz tropikalnymi rybami, tworzą harmonijną aranżację w obrębie akwarium. Dzięki kojącemu wpływowi zielonych roślin oraz wody, akwarium

staje się kluczowym elementem idealnie relaksującego zakątka, jaki jesteśmy w stanie zaaranżować w każdym pomieszczeniu.

By osiągnąć ten efekt wymagany jest dobór odpowiednich materiałów, roślin oraz urządzeń utrzymujących procesy w zbiorniku na stałym poziomie. Może on wówczas wywierać terapeutyczny wpływ na otoczenie odpowiadając na pierwotną potrzebę kontaktu z naturą. Fragmenty naturalnych pejzaży pozwalają oderwać się od codzienności i na chwilę zanurzyć myślami w podwodnym świecie. Widok falujących roślin o wielu odcieniach zieleni oraz czerwieni, żywo pływające ryby i krewetki w połączeniu z intensywnym oświetleniem oraz ruchem wody w

akwarium, wpływają kojąco na osoby w każdym wieku.

Umieszczenie akwarium w przestrzeni codziennej działalności człowieka po pierwsze ułatwia wyciszenie i uspokojenie myśli, a po drugie skupia na sobie uwagę, stając się jednocześnie punktem odniesienia w kontakcie wzrokowym, rozmowie, czy nawet późniejszym wspomnieniu miejsca poprzez jego charakterystyczną aranżację. Najsilniejszymi wrażeniami, które wywołuje Akwarium Naturalne, są w oczach jego twórców jak i odbiorców przede wszystkim: relaks, wyciszenie i harmonia.

© 2012 by Radosław Baszak • PRACOWNIA ROŚLIN WODNYCH FACEBOOK