Projektowanie akwarium na zamówienie

Podczas projektowania Akwarium Naturalnego, które próbuje wyrazić naturę poprzez zaaranżowanie kamieni, korzeni oraz roślin wodnych wewnątrz akwarium, istotna jest świadomość, że każdy inny obcy obiekt stanowić będzie sztuczny materiał mogący zaburzyć piękno aranżacji. Mimo wszystko pewien osprzęt, jak nawożenie CO2 dla roślin czy zewnętrzny filtr wody, muszą zostać uruchomione do podtrzymania stabilności Akwarium Naturalnego.

Dlatego też projektowane przez nas akwaria w pełni oparte są o osprzęt marki Aqua Design Amano, który charakteryzuje się prostym, minimalistycznym designem i użytymi materiałami, jak szkło czy stal nierdzewna. Dzięki temu otoczenie akwarium nie odciąga naszej uwagi od jego zawartości, pozwalając w pełni cieszyć się pięknem akwarystyki.

Gotowe zestawy akwarystyczne

Piękno kompozycji Akwarium Naturalnego wynika z dbałości o szczegóły. Dlatego rozmiary akwariów zostały ustandaryzowane i opisywane są czterema podstawowymi rozmiarami. Przewodnim wymiarem jest szerokość

frontowej szyby - akwaria mieszczą się w granicach 60, 90, 120 oraz 180cm. Dzięki takiemu podejściu możliwe stało się odtworzenie wszystkich możliwych styli aranżacji Akwarium Naturalnego, z jednoczesnym zachowaniem zasad poprawnej kompozycji. Aranżacje stworzone wewnątrz akwarium cieszą oko idealnymi proporcjami a

same akwaria, jako wolnostojące systemy, stają się niezależnymi i łatwo dostępnymi obiektami. Skraca to także czas instalacji, dzięki możliwości ustawienia zestawu Akwarium Naturalnego w dowolnym miejscu, bez konieczności przygotowania pomieszczenia.

Proces montażu akwarium

Proces projektowania akwarium rozpoczynamy od decyzji dotyczącej jego rozmiarów i wybrania stylu aranżacji preferowanej przez klienta. W zależności od rozmiaru cały proces od zamówienia akwarium, poprzez jego projekt oraz dostarczenie, zajmuje od 4 do 10 tygodni.

Montaż to kolejne 1 do 3 dni, które dzielą się na szereg procesów: od ustawienia Akwarium Naturalnego w docelowym miejscu, poprzez odtworzenie wybranej aranżacji, obsadę roślinną do instalacji podzespołów podtrzymująch procesy biologiczne akwarium. To kluczowy moment, a zastosowanie gotowych zestawów ADA Cube Garden, czyni ten proces znacznie łatwiejszym.

© 2012 by Radosław Baszak • PRACOWNIA ROŚLIN WODNYCH FACEBOOK
Tagi: projektowanie akwarium, akwarium na zamówienie