Co to jest Iwagumi? I jak stworzyć je w swoim akwarium

Styl Iwagumi

Akwarystyka to dziedzina, która cieszy się coraz większą popularnością. Nie powinno nas to jednak dziwić, gdyż samo posiadanie w domu akwarium jest niezwykle odprężające i wyciszające. Warto jednak podkreślić, że doświadczeni akwaryści świetnie zdają sobie sprawę z tego, że akwarium może być zaaranżowane w różnorodnym stylu. Najpopularniejszym z nich jest jednak styl Iwagumi. Na czym on polega i co warto o nim wiedzieć?

Pielęgnacja roślin w stylu Iwagumi

Styl Iwagumi jest dość charakterystyczny w akwarystyce. Rośliny wykorzystywane do kompozycji akwarium są bowiem cieniolubne i proste w pielęgnacji. Dominują bowiem rośliny niskie i mchy oraz porosty. Jedyne o czym warto pamiętać podczas ich pielęgnacji to regularne przycinanie góry roślin, a także odpowiednie nawożenie- jest to szczególnie ważne w przypadku mchów i porostów. Należy również regularnie czyścić rośliny z glonów, które się na nich osadzają.

Kompozycja w stylu Iwagumi

Kompozycja akwarium w stylu Iwagumi jest dość prosta. Dlaczego? Otóż styl Iwagumi to przede wszystkim formacje złożone z kamieni i roślin, które je porastają. Wobec tego najczęściej podstawę stanowi kamieniste lub żwirowe podłoże, na którym sadzony jest trawnik oraz niskie rośliny. Całość dopełniona jest przez kamienne głazy.

Podstawy stylu Iwagumi

Styl Iwagumi to przede wszystkim połączenie kamieni z roślinami. Cechuje się on niezwykłą prostotą i nadaje akwarium eleganckiego wydźwięku. Głazy powinny mieć różnorodne kształty i rozmiary, zaś porastające je rośliny powinny być maksymalnie niskie.

Jak wybrać odpowiednie rośliny do akwarium? Przewodnik dla początkujących

Webdeveloper | 31-08-2022 Więcej

Jak utrzymać czystą wodę w akwarium? Podstawowe parametry dla czystej, zdrowej wody

Webdeveloper | 31-08-2022 Więcej

Wybór idealnych ryb dla Twojego akwarium: Przydatne porady i wskazówki

Webdeveloper | 23-08-2022 Więcej

5 porad dotyczących wyboru pierwszego akwarium dla ryb

Webdeveloper | 13-08-2022 Więcej

Porady na temat zwalczania glonów w akwarium - dowiedz się jak to zrobić

Webdeveloper | 29-07-2022 Więcej

Porady dla początkujących akwarystów - wszystko co musisz wiedzieć

Webdeveloper | 28-07-2022 Więcej