Ryuboku Style: Najlepszy projekt akwarium, jaki kiedykolwiek znajdziesz

Styl Ryuboku

Ostatnimi czasy coraz bardziej popularne stają się aranżacje akwariów w tzw. japońskim stylu. Swoje powodzenie zawdzięczają atrakcyjnemu i minimalistycznemu wyglądowi, który doskonale odwzorowuje świat naturalnych krajobrazów. Spośród nich wyodrębnić można styl Ryuboku. Tworzenie kompozycji zgodnie z jego zasadami pozwala uzyskać efekt zatopionego w akwarium lasu. 

Styl Ryuboku - wybór roślin i ryb

Poszukując roślin do lasu zatopionego w akwarium trzeba pamiętać o tym, aby wszystko dobrze zaplanować. Warto zwracać uwagę na to, jak rozmieszczamy poszczególne gatunki. Bowiem te szybkorosnące mogą zakryć gatunki rozwijające się wolniej, a tym samym uniemożliwić ich odpowiednią ekspozycję. W tego typu kompozycji doskonale sprawdzają się epitfity, których nie sadzi się w podłożu, a jedynie mocuje do elementów dekoracyjnych. Dzięki temu swobodnie je obrastają sprawiając, że cała kompozycja nabiera tajemniczości. Jeżeli chodzi o ryby, to należy pamiętać o tym, że są one jedynie dodatkiem do całej dekoracji. W związku z tym nie powinny jej przyćmiewać. Najlepiej wybrać jeden lub maksymalnie dwa rodzaje rybek ławicowych. Nie powinny one posiadać zbyt intensywnych barw, gdyż odwrócą wówczas uwagę od kompozycji roślinnej. 

Styl Ryuboku - jak urządzić akwarium?

W akwarium zaaranżowanym w stylu Ryuboku nie powinno zabraknąć odpowiedniego podłoża (piasek lub substraty roślinne) oraz dekoracji. W tym ostatnim przypadku doskonałym rozwiązaniem okażą się fragmenty drewna i korzeni, z których można stworzyć wymyślną, podwodną kompozycję. 

Jak wybrać odpowiednie rośliny do akwarium? Przewodnik dla początkujących

Webdeveloper | 31-08-2022 Więcej

Jak utrzymać czystą wodę w akwarium? Podstawowe parametry dla czystej, zdrowej wody

Webdeveloper | 31-08-2022 Więcej

Wybór idealnych ryb dla Twojego akwarium: Przydatne porady i wskazówki

Webdeveloper | 23-08-2022 Więcej

5 porad dotyczących wyboru pierwszego akwarium dla ryb

Webdeveloper | 13-08-2022 Więcej

Porady na temat zwalczania glonów w akwarium - dowiedz się jak to zrobić

Webdeveloper | 29-07-2022 Więcej

Porady dla początkujących akwarystów - wszystko co musisz wiedzieć

Webdeveloper | 28-07-2022 Więcej