Ragwork: Kreatywny sposób na udekorowanie swojego akwarium

Styl Ragwork

Ragwork - naturalny styl akwarystyczny

Ragwork jest stosunkowo młodym stylem, gdyż jego historia ma zaledwie kilka lat. Tym samym akwarium w stylu ragwork bazuje na koncepcji iwagumi. Przez co bardzo strome górskie zbocza odtwarza się za pomocą stosunkowo dużej ilości skał. Natomiast nje panują żadne konkretne zasady. Istotne jest jednak, aby zaprojektować akwarium w taki sposób, by zachować jak największe podobieństwo względem natury. Dlatego spotykane w akwariach są łańcuchy górskie, co nie jest jednak proste do ułożenia. Nie należy ponadto stosować zbyt wysokich roślin, aby przez to nie zatracać stworzonych górskich łąk.

Styl Ragwork - wybór kolorów do akwarium

Styl ragwork nazywany jest również gruzowiskiem. Do aranżacji wykorzystuje się duże ilości skał i kamieni. Należy jednak zwracać uwagę na ich kolorystykę, a także strukturę. Przeważające kolorystyka stylu ragwork to naturalna szarość skały, a także zieleń mychów i porostów. Zastosowane rośliny mają przypominać łąki górskie, a także bogate krajobrazy. Celem stylu jest imitowanie naturalnego krajobrazu górskiego.

Styl Ragwork - cechy szczególne

Ragwork opiera się na koncepcji iwagumi. Dlatego wykorzystując dużą ilość skał, a także innych elementów można stworzyć górskie zbocza, szczyty, a także inne elementy krajobrazu. Istotne jest wykorzystywanie dużej ilości skał i kamieni o jak najbardziej zróżnicowanej fakturze. Dzięki czemu uzyskuje się ciekawy efekt, które ma być wiernym odzwierciedleniem naturalnych górskich krajobrazów.

Jak wybrać odpowiednie rośliny do akwarium? Przewodnik dla początkujących

Webdeveloper | 31-08-2022 Więcej

Jak utrzymać czystą wodę w akwarium? Podstawowe parametry dla czystej, zdrowej wody

Webdeveloper | 31-08-2022 Więcej

Wybór idealnych ryb dla Twojego akwarium: Przydatne porady i wskazówki

Webdeveloper | 23-08-2022 Więcej

5 porad dotyczących wyboru pierwszego akwarium dla ryb

Webdeveloper | 13-08-2022 Więcej

Porady na temat zwalczania glonów w akwarium - dowiedz się jak to zrobić

Webdeveloper | 29-07-2022 Więcej

Porady dla początkujących akwarystów - wszystko co musisz wiedzieć

Webdeveloper | 28-07-2022 Więcej